Koncert chopinowski Vinayaka Chaturvediego

W niedzielę 26 listopada zapraszamy na koncert chopinowski amerykańskiego fortepianisty Vinayaka Chaturvediego. 

Koncert odbędzie się w Kościele Miłości Bożej. Wstęp wolny!

W programie koncertu:

Chopin Polonez

Op.26, No.1 cis-moll

Chopin Nokturny Op.9

No.1 b-moll

No.2 Es-dur

Schubert Impromptus Op.90

No.1 c-moll

No.3 Ges-dur

Chopin Nokturny Op.27

No.1 cis-moll

No.2 Des-dur

Albright Nightmare

Fantasy Rag

Vinayak Chaturvedi urodził się w Milwaukee Wisconsin w USA, a dorastał w Lafayette w Luizjanie. Uzyskał tytuł licencjata i magistra w dziedzinie gry na fortepianie na Uniwersytecie Luizjany w Lafayette. Jest laureatem nagród na konkursach stanowych, regionalnych i krajowych (m.in.: 2. miejsce, 2014 Alcorn National Piano Competition w Natchez, M; 1. miejsce, 2014 Caudell Cup w Alexandria, LA; 1. miejsce, 2014 MTNA State Competition w Ruston, LA Zwycięzca Konkursu Koncertowego ULL 2015 w Lafayette, Los Angeles, 1. miejsce, Konkurs Pianistyczny im. Franka Hanleya 2016 w Lafayette, Los Angeles. Vinayak otrzymał także nagrodę LMTA State Presentation Award 2018 za prezentację badawczą zatytułowaną The Athletic Pianist: An Approach to Practice and Performance, omówienie podobieństw pomiędzy muzykami i sportowcami, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.

Jesienią 2019 roku Vinayak przeprowadził się do Warszawy w poszukiwaniu nowych wyzwań.  Mieszkający obecnie w sercu Warszawy Vinayak jest pianistą kościelnym i organizatorem koncertów w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym w Warszawie. Swój debiutancki recital dał 30 stycznia 2021 roku i od tego czasu zorganizował w kościele kilka koncertów solowych i kameralnych. Warszawski Kościół Metodystów wspólnie z Vinayakiem zainicjowali całoroczny cykl koncertów Otwarte Drzwi u Metodystów, promujący nie tylko solowe koncerty Chopinowskie, ale także występy solowe i kameralne muzyki klasycznej. Vinayak wykorzystał tę okazję, aby gościć fantastycznych muzyków z Konserwatorium Muzycznego Chopina, dając platformę do występów studentom i zawodowym artystom.

Vinayak  odkrył w sobie także miłość do kompozycji. Rozpoczął nagrania do własnego zbioru utworów pt. Muzyczne Momenty. Projekt, który wciąż trwa, składa się z trzech krótkich utworów: Beyond Imagination, Farewell to Darkness i Homage to Chopin. Jako artysta komunikujący swoją muzykę poprzez długie melodie i liryzm, kompozycje Vinayaka czerpią wielką inspirację z wzorców i harmonicznego języka Fryderyka Chopina. Nagrania własnych utworów Vinayaka można znaleźć na Youtube i Spotify.