Podróż dookoła świata – koncert fortepianowy na cztery ręce

W niedzielę 23 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na koncert fortepianowy na cztery ręce pt. Podróż dookoła świata. Wystąpią pianiści: Vinayak Chaturvedi i Chan Kiat Lim.

Organizatorami koncertu jest Parafia Ewangelicko-Metodystyczna w Ełku i Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu w Ełku.

Wstęp wolny!

Program koncertu

Ma mère l’Oye          M.Ravel
I. Pavane de la Belle au bois dormant
II. Petit Poucet
III. Laideronnette, Impératrice des Pagodes
IV. Les Entretiens de la Belle et de la Bête
V. Le Jardin Féerique

Dialogue on Flowers     B. Yuankai

Hesitation Tango: Souvenirs Op.28     S.Barber
Café 1930: Histoire du Tango               A.Piazzolla

Fantazja f-moll D.940                             F. Schubert

Informacja o artystach:

Chan Kiat Lim

Chan Kiat Lim, występował z recitalami solowymi i kameralnymi w Kanadzie, Chinach, Niemczech, Grecji, Włoszech, na Jamajce, Rumunii, Malezji i w całych Stanach Zjednoczonych, w tym dwukrotnie występował solo w Music at Penn Alps Concert Series w Maryland w Steinway Hall w Nowym Jorku.

Zainteresowania Lima i badania nad muzyką XX wieku, zwłaszcza kompozytorów amerykańskich, zaowocowały zaproszeniami na prezentacje i kursy mistrzowskie na poziomie regionalnym i krajowym w USA. W 2011 roku współpracował z bas-barytonem Shawnem Royem przy wydaniu dla wytwórni Centaur Records płyty CD zatytułowanej An American Kaleidoskop: Song Cycles Through the Lenses of William Bolcom, John Duke, Thomas Pasatieri i Ned Rorem.

Jako pedagog Lim jest współautorem multimedialnego programu nauczania online eNovativePiano: Multimedia Resources for Developing Musicianship Skills. To jedyny w swoim rodzaju program nauczania, w formie e-learningu.  W 2021 roku eNovativePiano otrzymał nagrodę MTNA-Frances Clark Keyboard Pedagogy Award za swój wpływ i wkład w dziedzinę pedagogiki fortepianu.

W 2015 roku Lim otrzymał nagrodę dla najlepszego nauczyciela stowarzyszenia Louisiana Music Teachers Association. W tym samym roku Lim otrzymał także nagrodę Distinguished Professor Award na Uniwersytecie Luizjany w Lafayette, gdzie jest także profesorem muzyki Margaret Chauvin Steen Villemez. Prowadzi zajęcia z gry na fortepianie, literaturę klawiszową oraz wykłady w ramach Interdyscyplinarnego Programu Humanistycznego i Programu Studiów za Granicą we Florencji we Włoszech. W 2020 roku został uhonorowany tytułem członka Fundacji MTNA.

 

Vinayak Chaturvedi

Vinayak Chaturvedi, urodzony w Milwaukee Wisconsin, dorastał w Lafayette w Luizjanie. Uzyskał tytuł licencjata i magistra w dziedzinie gry na fortepianie na Uniwersytecie Luizjany w Lafayette. Jest laureatem nagród na konkursach stanowych, regionalnych i krajowych w USA. Vinayak otrzymał także nagrodę LMTA State Presentation Award 2018 za prezentację badawczą zatytułowaną The Athletic Pianist: An Approach to Practice and Performance, omówienie podobieństw między muzykami i sportowcami, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.

Obecnie mieszkający w Warszawie Vinayak jest pianistą kościelnym i organizatorem koncertów w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym w Warszawie. Swój debiutancki recital dał 30 stycznia 2021 roku i od tego czasu zorganizował w kościele kilka koncertów solowych i kameralnych. Warszawski Kościół Metodystyczny wraz z Vinayakiem zainicjowali przez cały rok cykl koncertów Otwarte Drzwi u Metodystów, w których występowali utalentowani i nagradzani artyści z Konserwatorium Muzyczne Chopina. Do jego najbardziej znaczących występów należy udział w Festiwalu Koncerty Urodzinowe Chopina, gdzie wykonał utwory solowe i w duecie z pianistą Qingzinem Zhao oraz dostąpił zaszczytu akompaniowania barytonowi Łukaszowi Hajduczenia w Zamku Królewskim w Warszawie, wykonując trzy kolędy Witolda Lutosławskiego .

Vinayak rozpoczął nagrania do własnego zbioru utworów pt. Muzyczne Momenty. Projekt, który wciąż trwa, składa się z trzech krótkich utworów: Beyond Imagination, Farewell to Darkness i Homage to Chopin. Jego muzykę cechują długie melodie i liryzm. Ponadto  kompozycje Vinayaka czerpią wielką inspirację z wzorców i harmonicznego języka Fryderyka Chopina. Nagrania własnych utworów Vinayaka można znaleźć na Youtube i Spotify.

Vinayak jest obecnie w trakcie studiów doktoranckich w Konserwatorium Muzycznym im. F. Chopina ze specjalizacją w zakresie kameralistyki fortepianowej, w klasie prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej.